Przedszkole Niepubliczne Sióstr Niepokalanek - Avatar

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Niepokalanek

star   (-)

Przedszkole Sióstr Niepokalanek w Łomiankach to placówka edukacyjna, która mieści się przy ulicy Jana III Sobieskiego 2 w Łomiankach. Przedszkole jest usytuowane w bliskim sąsiedztwie Lasu Młocińskiego, co zapewnia dzieciom możliwość częstych spacerów i kontaktu z naturą. Placówka jest oddalona od głównej ulicy, co gwarantuje bezpieczne i spokojne otoczenie. Bogaty drzewostan i ogród przedszkolny pozwalają dzieciom na codzienne obcowanie z przyrodą, co sprzyja ich wszechstronnemu rozwojowi. Przedszkole stawia sobie za cel tworzenie rodzinnego klimatu, w którym dzieci czują się dobrze i bezpiecznie. Budowanie atmosfery zaufania zarówno w środowisku rodzinnym, jak i przedszkolnym jest jednym z priorytetów placówki. Wychowanie i nauczanie w przedszkolu realizowane jest w oparciu o wartości zawarte w nauce Kościoła oraz z uwzględnieniem Podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Placówka oferuje bogaty program edukacyjny, który obejmuje gimnastykę, rytmikę, naukę języka angielskiego, zajęcia plastyczne, teatralne i logopedyczne. Dzieci mogą również uczestniczyć w rozmaitych zajęciach dodatkowych, takich jak zajęcia ceramiczne, balet, zajęcia sportowe i nauka języka angielskiego. Przedszkole posiada również salę do terapii integracji sensorycznej, przeznaczoną dla dzieci z zaleceniem zajęć terapeutycznych. Przedszkole posiada dwa dobrze wyposażone place zabaw, położone z dala od ulicy. Jeden z placów zabaw jest przystosowany dla dzieci młodszych, a drugi dla dzieci starszych. Częste spacery do lasu ścieżką dydaktyczną i ścieżką zdrowia wpływają na dobrostan dzieci. Kadra przedszkola posiada wysokie kwalifikacje zawodowe oraz świadomość koncepcji pracy przedszkola. Wychowawcy cechują się umiejętnością projektowania sytuacji edukacyjnych, które pozwalają dzieciom odkrywać i rozwijać swoje możliwości oraz wspomagać ich indywidualny rozwój, kreatywność i samodzielność. W myśl zasad założycielki, bł. Marceliny Darowskiej, wychowywanie dzieci w miłości, szacunku i samodzielności towarzyszy troska o harmonijny rozwój ducha, umysłu i ciała. Przedszkole prowadzi rekrutację na rok szkolny 2024/2025 i zachęca rodziców do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji. Placówka jest prowadzona przez Zgromadzenie Sióstr Niepokalanego Poczęcia NMP i działa zgodnie z procedurami organizacji pracy i postępowania prewencyjnego w czasie zagrożenia epidemicznego.

audiotrack
soup_kitchen